INFO 12. Expedia - najczęściej zadawane pytania
Gdzie mogę założyć konto na Expedia?
Wystarczy skorzystać z tego linku.


Jakie prowizje Expedia pobiera za zamieszczenie w nim swojej oferty?

Wysokość prowizji ustalana jest podczas rejestrowania obiektu na portalu Expedia. Zależy ona od czynników takich jak wielkość obiektu czy jego lokalizacja.
Przeciętna wartość prowizji waha się między 15 a 30% wartości rezerwacji.

Warto nadmienić, że Expedia pobiera prowizję jedynie w przypadku, gdy gość zatrzyma się w Twoim obiekcie.


W jaki sposób portal rozlicza się z użytkownikiem?
Expedia wspiera dwa modele rozliczeń - Hotel Collect oraz Expedia Collect. Możesz także zdecydować się na jednoczesne wdrożenie obu z nich, dając gościowi wybór podczas dokonywania rezerwacji.

W przypadku modelu Hotel Collect, gość dokonuje płatności na miejscu w obiekcie. Po zakończeniu pobytu, należy rozliczyć prowizję za pobyt z portalem Expedia.
Model Expedia Collect pozwala gościowi na opłacenie pobytu online, podczas dokonywania rezerwacji. Gdy pobyt dobiegnie końca, Expedia przelewa należną Ci sumę na wskazane konto.


Ile rezerwacji może wpływać z serwisu Expedia?
Statystyki, prowadzone przez channel manager YieldPlanet, wskazują na 14-procentowy udział rezerwacji z Expedia w przypadku obiektów hotelowych. Wartość ta może różnić się w zależności od lokalizacji.


Jakie korzyści wynikają z bezpośredniej synchronizacji?

1. Synchronizacja z Expedia nie wymaga zakupu systemu channel manager – podłączenie odbywa się bezpośrednio z programem KWHotel.
Jeżeli wystawiasz swoją ofertę jedynie na portalach Booking.com i Expedia, możesz oszczędzić tysiące złotych w skali roku.
2. Nie musisz już ręcznie wpisywać rezerwacji, wpływających z portalu do Twojego grafiku rezerwacji.
3. Synchronizacja z Expedia automatycznie aktualizuje ceny, restrykcje i dostępności w portalu. Pozwala Ci to w pełni skupić się na obsłudze gości i poprawie jakości ich pobytu.
4. Oszczędzisz na reklamie - obecność na portalu Expedia to kolejne miejsce, w którym wyświetla się oferta Twojego obiektu.
35 z 74 uznało to za pomocne.   
Powered by LiveZilla Live Chat Software