5. Konfiguracja języka, regulaminu oraz funkcji dodatkowych
Wszelkie ustawienia, bezpośrednio związane z systemem rezerwacji (nie dotyczy to tworzenia bazy pokoi i planów cenowych), powinny być realizowane w panelu internetowym KWHotel, dostępnym tutaj.
Do systemu należy zalogować się poprzez panel administratora, danymi przesłanymi przez Zespół KWHotel na autoryzowany adres e-mail.


Dla poprawnego działania KWHotel Booking Engine, niezbędne jest skonfigurowanie ustawień dla elementów wyświetlanych w systemie rezerwacji. 
W tym celu należy przejść do menu Konfiguracje (1) > Rezerwacje online (2) > Ustawienia (nowy) (3).Link do systemu zawiera aktualny link do KWHotel Booking Engine. Jest on wykorzystywany do jego implementacji na stronie internetowej obiektu. 
Przycisk „Skopiuj link” kopiuje adres linku do pamięci komputera, zaś przycisk „Przejdź do strony” otwiera w nowej karcie stronę z systemem rezerwacji.

Przycisk "Włączony" określa, czy system rezerwacji jest aktywny. Wyłączenie tej opcji spowoduje, że nie będzie możliwe dokonywanie rezerwacji poprzez KWHotel Booking Engine. 

Sortowanie
pozwala określić kolejność wyświetlania poszczególnych grup w systemie rezerwacji. Opcja „Własne ustawienia” odnosi się do parametru „Kolejność”, definiowanego podczas edycji grup pokoi. 

Pokaż widok hostelowy modyfikuje sposób dokonywania rezerwacji w KWHotel Booking Engine.
Zamiast standardowego określania liczby osób, wymagane jest rozwinięcie cennika przy danym typie pokoi i wskazanie interesującej nas liczby łóżek.
W tym wypadku wymagana jest odpowiedna konfiguracja bazy pokoi w programie KWHotel Pro (utworzenie typów pokoi „Łóżko w pokoju X-osobowym” oraz przypisanie do nich tylu pokoi, ile jest łóżek w danym pokoju). 

Pokaż niedostępne oferty pozwala na wyświetlanie ofert, które nie są dostępne w wybranym przez Gościa terminie (np. wszystkie miejsca są już zarezerwowane). Oferty niedostępne wyświetlają się następująco:Pokaż niedostępne plany cenowe umożliwia wyświetlanie nieaktywnych w danym okresie planów cenowych. 

Pokaż filtr kategorii włącza wyświetlanie filtru kategorii w KWHotel Booking Engine.
Więcej informacji o kategoriach znajdziesz tutaj.
Sam filtr kategorii przedstawia się następująco:Pokaż grafik dostępności to opcja generująca w systemie rezerwacji klawisz „Pokaż dostępność”, który wyświetlany jest w dwóch miejscach:

- pod klawiszem widocznym w polu z opisem pokoju, wyświetlany jest kalendarz z informacją o terminach dostępnych do rezerwacji w danej grupie:- pod klawiszem widocznym w polu planu cenowego (tylko dla dostępnych ofert), wyświetlany jest kalendarz, który poza informacją o terminach dostępnych do rezerwacji w danej grupie, przedstawia również ceny w poszczególnych dniach:Pokaż wyposażenie pokoi spowoduje wyświetlenie wyposażenia danego typu pokoju w KWHotel Booking Engine.Pokaż kody rabatowe wyświetli możliwość wprowadzenia kodu rabatowego w systemie rezerwacji online. Więcej o kodach rabatowych znajdziesz tutaj.Maksymalna ilość rezerwowanych pokoi określa liczbę pokoi możliwych do jednorazowego zarezerwowania.
Jeżeli wprowadzona zostanie wartość „0”, system nie pozwoli na zarezerwowanie więcej niż jednego pokoju jednocześnie (klawisz „Dodaj kolejny” będzie ukryty):Dostępne języki to miejsce, w którym należy wskazać obsługiwane w systemie rezerwacji wersje językowe:Obowiązek informacyjny (RODO) pozwala opisać regulacje RODO, obowiązujące w Twoim obiekcie. Będą one wyświetlane Gościowi podczas drugiego etapu dokonywania rezerwacji poprzez KWHotel Booking Engine. Akceptacja warunków RODO będzie niezbędna do ukończenia procesu rezerwacji.Ponadto, uzupełnienie tego pola spowoduje pojawienie się informacji o administratorze danych.

Kategorie wiekowe pozwalają na umieszczenie w systemie rezerwacji maksymalnie trzech dodatkowych grup osób / zwierząt / jednostek, które mogą być uwzględnione w rezerwacji.
Więcej o kategoriach wiekowych dowiesz się z dedykowanej instrukcji, dostępnej tutaj

Regulamin umożliwia wprowadzenie regulaminu Twojego obiektu w systemie KWHotel Booking Engine.
Będzie on wyświetlany Gościowi podczas drugiego etapu dokonywania rezerwacji.
Akceptacja regulaminu jest niezbędna do ukończenia procesu rezerwacji.
55 z 103 uznało to za pomocne.   
Powered by LiveZilla Live Chat Software