01. Działanie filtrów w Księdze meldunkowej
Księga meldunkowa posiada dwa poziomy filtrów:

***** Poziom 1: pole "Widok" *****
Pole to pozwala Ci zdefiniować zakres poszukiwanych danych. Od tego wyboru zaleca się rozpoczynać pracę z Księgą meldunkową.
Poniżej znajdziesz omówienie każdego rodzaju filtru tego poziomu:
Książka meldunkowa - pokazuje wszystkie rezerwacje w podanym zakresie czasu, w których został zameldowany klient.

UWAGA! W przypadku wersji 0.47, meldowanie klienta może zostać wykonane na dwa sposoby:
1) Ręczne wybranie opcji "Melduj gościa", znajdującej się w oknie rezerwacji. Opcja ta wyświetla się jedynie, jeżeli rezerwacja rozpoczyna się w dniu dzisiejszym (gość nie może zostać zameldowany w przyszłej rezerwacji).2) Włączenie opcji automatycznego meldowania gościa. Jest ona dostępna w menu Narzędzia --> Konfiguracja --> Grafik rezerwacji --> włączamy opcję "Zmień status na pobyt dzień po rozpoczęciu rezerwacji".Wszystkich osób w hotelu - wyświetla wszystkie rezerwacje w podanym zakresie czasu, w których został zameldowany klient.

Osoby, które przyjechały lub przyjadą do hotelu - wyświetla rezerwacje o statusach: pobyt + zaliczka, rezerwacja wstępna, rezerwacja potwierdzona, rezerwacja + zaliczka, rezerwacja + pełna wpłata. Pokazuje osoby bez meldunku i z meldunkiem.

Osoby, które wyjechały lub wyjadą z hotelu - wyświetla rezerwacje, które zostały już zakończone (klient wyjechał z obiektu) lub których data wyjazdu klienta zawiera się w podanym okresie czasu. Może więc uwzględniać przyszłe rezerwacje. Pokazuje osoby bez meldunku i z meldunkiem.

Przyjazd i meldunek w dniu - wyświetla rezerwacje, które zostały zameldowane w danym dniu.

Rezerwacje na dzień - wyświetla rezerwacje, których data przyjazdu i / lub wyjazdu mieści się we wskazanym okresie czasu. Pokazuje osoby bez meldunku i z meldunkiem.

Rezerwacje dokonane w dniu - wyświetla wszystkie rezerwacje, które zostały utworzone we wskazanym okresie czasu. Pokazuje osoby bez meldunku i z meldunkiem.


***** Poziom 2: pole "Filtr" *****

Pole to pozwala ustalić, według którego pola będą sortowane wyniki poszukiwań. Istnieją dwa warianty zawężenia naszych wyników:

1) Wybieramy tylko z listy, według którego pola chcemy sortować wyniki poszukiwań (na przykład po dacie przyjazdu) - gdy naciśniemy przycisk "Filtr", program ustawi alfabetycznie wyniki, w oparciu o wybrane pole.2) Wybieramy z listy, według którego pola chcemy sortować wyniki poszukiwań (na przykład po nazwisku), a następnie wpisujemy interesującą nas wartość w pole poniżej (na przykład nazwisko konkretnego gościa) - gdy naciśniemy przycisk "Filtr", program pokaże nam tylko te rezerwacje, które spełniają wybrane kryteria. Można więc wykorzystać ten wariant chociażby do wyszukiwania konkretnych osób.73 z 214 uznało to za pomocne.   
Powered by LiveZilla Live Chat Software