01. Działanie filtrów w Księdze meldunkowej
Księga meldunkowa posiada dwa poziomy filtrów:

***** Poziom 1: pole "Widok" *****
Pole to pozwala Ci zdefiniować zakres poszukiwanych danych. Od tego wyboru zaleca się rozpoczynać pracę z Księgą meldunkową.
Poniżej znajdziesz omówienie każdego rodzaju filtru tego poziomu:
Książka meldunkowa - pokazuje wszystkie rezerwacje w podanym zakresie czasu, w których został zameldowany klient.

UWAGA! W przypadku wersji 0.47, meldowanie klienta może zostać wykonane na dwa sposoby:
1) Ręczne wybranie opcji "Melduj gościa", znajdującej się w oknie rezerwacji. Opcja ta wyświetla się jedynie, jeżeli rezerwacja rozpoczyna się w dniu dzisiejszym (gość nie może zostać zameldowany w przyszłej rezerwacji).2) Włączenie opcji automatycznego meldowania gościa. Jest ona dostępna w menu Narzędzia --> Konfiguracja --> Grafik rezerwacji --> włączamy opcję "Zmień status na pobyt dzień po rozpoczęciu rezerwacji".Wszystkich osób w hotelu - wyświetla wszystkie rezerwacje w podanym zakresie czasu, w których został zameldowany klient.

Osoby, które przyjechały lub przyjadą do hotelu - wyświetla rezerwacje o statusach: pobyt + zaliczka, rezerwacja wstępna, rezerwacja potwierdzona, rezerwacja + zaliczka, rezerwacja + pełna wpłata. Pokazuje osoby bez meldunku i z meldunkiem.

Osoby, które wyjechały lub wyjadą z hotelu - wyświetla rezerwacje, które zostały już zakończone (klient wyjechał z obiektu) lub których data wyjazdu klienta zawiera się w podanym okresie czasu. Może więc uwzględniać przyszłe rezerwacje. Pokazuje osoby bez meldunku i z meldunkiem.

Przyjazd i meldunek w dniu - wyświetla rezerwacje, które zostały zameldowane w danym dniu.

Rezerwacje na dzień - wyświetla rezerwacje, których data przyjazdu i / lub wyjazdu mieści się we wskazanym okresie czasu. Pokazuje osoby bez meldunku i z meldunkiem.

Rezerwacje dokonane w dniu - wyświetla wszystkie rezerwacje, które zostały utworzone we wskazanym okresie czasu. Pokazuje osoby bez meldunku i z meldunkiem.


***** Poziom 2: pole "Filtr" *****

Pole to pozwala ustalić, według którego pola będą sortowane wyniki poszukiwań. Istnieją dwa warianty zawężenia naszych wyników:

1) Wybieramy tylko z listy, według którego pola chcemy sortować wyniki poszukiwań (na przykład po dacie przyjazdu) - gdy naciśniemy przycisk "Filtr", program ustawi alfabetycznie wyniki, w oparciu o wybrane pole.2) Wybieramy z listy, według którego pola chcemy sortować wyniki poszukiwań (na przykład po nazwisku), a następnie wpisujemy interesującą nas wartość w pole poniżej (na przykład nazwisko konkretnego gościa) - gdy naciśniemy przycisk "Filtr", program pokaże nam tylko te rezerwacje, które spełniają wybrane kryteria. Można więc wykorzystać ten wariant chociażby do wyszukiwania konkretnych osób.Twoja odpowiedź pomoże nam udoskonalić tę usługę. Jesteśmy bardzo wdzięczni za opinie.
Powered by LiveZilla Live Chat Software