Raport "Źródła rezerwacji"

ŹRÓDŁA REZERWACJI - to raport informujący o pochodzeniu Twoich rezerwacji. Dzięki niemu dowiesz się, który kanał jest najbardziej popularny i przynosi największe dochody, co z kolei pomoże w prowadzeniu statystyk i planowaniu strategii marketingowych Twojego obiektu.

 

Raport pobiera informacje dane z grafiku wprowadzone w oknie rezerwacji. Pokazuje podsumowanie informacji z rezerwacji pojedynczych i grupowych. Pod tytułem, po lewej stronie, wyszczególniony jest przedział dat, na który generujemy raport. Raport pokazuje również dane z rezerwacji na przełomie miesięcy - w związku z tym część pokojonocy i liczby rezerwacji będzie pokazane w dwóch miesiącach.





W tabelce znajdziesz następujące informacje:

  1. Źródło - typ źródła - jest możliwe spersonalizowanie listy źródeł w zakładce Pozostałe (okno rezerwacji)
  2. Liczba - liczba rezerwacji na dane źródło
  3. Osobonoce - liczba osób x liczba nocy rezerwacji
  4. Pokojonoce - liczba zarezerwowanych pokoi x liczba nocy rezerwacji
  5. Osób - liczba gości w rezerwacji
  6. Wpłata - częściowa lub całkowita wpłata w rezerwacji
  7. Cena - cena całkowita za rezerwacje na dane źródło
  8. Średnie wyprzedzenie rezerwacji - średnie wyprzedzenie rezerwacji między początkiem

rezerwacji lub anulacją

  1. Łącznie - podsumowanie  
  2. Wartość netto - suma netto  z faktur lub paragonów do rezerwacji
  3. Wartość brutto - suma brutto  z faktur lub paragonów do rezerwacji

W ustawieniach zaawansowanych możemy użyć opcji:




  1. Filtruj po źródłach - domyślna opcja, pokazuje źródła i kwoty rezerwacji
  2. Filtruj po segmentach - jeśli segmenty zostały ustawione, można również na ich podstawie wykazać kwoty za daną rezerwację (możemy je skonfigurować w rezerwacji lub w stałych słownikowych: zakładka "Segmenty")
  3. Filtruj po kanale - jeśli kanały zostały ustawione, można również na ich podstawie wykazać kwoty za daną rezerwację (możemy je skonfigurować w stałych słownikowych: zakładka "Kanał rezerwacji").
  4. Accommodation price only - jeżeli zaznaczymy tę opcję, pokazana zostanie jedynie cena za noclegi w rezerwacji
61 z 113 uznało to za pomocne.   




Powered by LiveZilla Live Chat Software