INFO 07. Problemy z pobraniem programu lub aktualizacji

Niniejszy artykuł jest częścią poprzedniej Bazy Wiedzy KWHotel. Aby przejść do aktualnej Bazy Wiedzy 2.0, KLIKNIJ TUTAJ

Częstym problemem, przy ściąganiu programu lub nowej aktualizacji, jest jej blokowanie przez program antywirusowy. Dlatego przed kliknięciem na „Pobierz” lub „Aktualizuj”, należy wyłączyć na chwilę program antywirusowy lub dodać program KWHotel do wyjątków, które mogą być pobierane.

Drugą przyczyną, dla której nie ma możliwości dokończenia procesu aktualizacji (zarówno poprzez instalator, jak i przy zamknięciu programu oraz przez menu Pomoc), jest pozostawienie programu KWHotel uruchomionym. W takiej sytuacji zostanie nam wyświetlony następujący komunikat:


Proszę wówczas wyłączyć program KWHotel i ponowić próbę aktualizacji. 
Jeżeli błąd ponownie wystąpi, pomimo zamkniętego programu KWHotel, należy podjąć następujące działania:

Krok 1. Naciśnij prawym przyciskiem myszy na ikonie programu KWHotel, znajdującej się na Pulpicie i kliknij opcję "Otwórz lokalizację pliku".

UWAGA! Jeżeli nie posiadasz ikony programu na Pulpicie, możesz także odnaleźć ją w menu Start.
Tam również istnieje możliwość uzyskania dostępu do tej opcji, poprzez kliknięcie prawym przyciskiem myszy na ikonie KWHotel --> Więcej --> Otwórz lokalizację pliku.

Krok 2. Odnajdź na liście plik z końcówką "PendingOverwrite". Był on wymieniony w komunikacie błędu podczas aktualizacji.Krok 3. Usuń plik z końcówką "PendingOverwrite".

Krok 4. Uruchom program KWHotel i ponów próbę aktualizacji.124 z 277 uznało to za pomocne.   
Powered by LiveZilla Live Chat Software