05. Rezerwacje na zasób
Standardowa procedura zakłada, że pokój przydzielany jest gościowi już na samym początku procesu rezerwacji. To skuteczne i wygodne rozwiązanie dla małych obiektów.
Co jednak w sytuacji, gdy posiadasz wiele grup pokoi, po kilka pokoi każda? Stwarza to ryzyko, że rezerwacje w Twoim obiekcie nie są zarządzane w najbardziej optymalny sposób.

Jaki sposób zarządzania uznaje się za optymalny? 
To ten, który chroni nas przed sytuacją, gdzie na każdy dzień rezerwacji gościa przypada inny wolny pokój.

W najlepszym wypadku sytuację można rozwiązać, przenosząc rezerwacje na grafiku (co może oznaczać konieczność relokacji obecnych już gości do innych pokoi, aby zapewnić wszystkim ciągłość pobytu).
W najgorszym jesteśmy zmuszeni codziennie przenosić naszego gościa z pokoju do pokoju, znacząco zmniejszając jego zadowolenie z pobytu.

Tego typu zjawiska mogą się nasilać, jeżeli synchronizujesz się z systemami OTA (na przykad Booking.com).
Portale rezerwacyjne odczytują dostępność na poziomie grupy pokoi - portal nie jest w stanie ustalić, że w danym terminie nie możemy zaoferować gościowi stałego pobytu w jednym pokoju.Doskonałym rozwiązaniem tego typu sytuacji są tak zwane rezerwacje na zasób.
Ten sposób obsługi rezerwacji jest niezwykle popularny wśród dużych hoteli, jednak z powodzeniem można go także zaadaptować do mniejszych obiektów.

W jaki sposób działają rezerwacje na zasób?
Pozwalają one zarezerwować pobyt w danej grupie pokoi (na przykład "Pokój dwuosobowy"), jednak bez konieczności wskazania, w którym dokładnie pokoju ma zamieszkać gość.
Tak dokonana rezerwacja wciąż obniża dostępność ("zasoby") w danej grupie.

Aby aktywować tę funkcję w programie KWHotel 0.47, przejdź do menu Narzędzia > Konfiguracja > Pozostałe > Strona 3 i zaznacz opcję "Włącz rezerwacje na zasobach".
Od tego momentu program KWHotel zajmie się optymalnym rozmieszczeniem nowych rezerwacji na grafiku. Rezerwacje na zasób oznaczone są specjalną ikoną skrzyżowanych strzałek.Zauważ, że na powyższym zrzucie ekranu program ułożył rezerwacje w taki sposób, aby pokój "Double IV" wciąż pozostawał wolny. Umożliwi to bezproblemowe przyjęcie kolejnego pobytu.

Gdy gość pojawi się w obiekcie, wystarczy edytować jego rezerwację, wybrać wolny pokój z listy proponowanej przez program KWHotel, a następnie zapisać zmiany.

69 z 136 uznało to za pomocne.   
Powered by LiveZilla Live Chat Software