07.1 Konfiguracja klienta pocztowego w programie KWHotel

Niniejszy artykuł jest częścią poprzedniej Bazy Wiedzy KWHotel. Aby przejść do aktualnej Bazy Wiedzy 2.0, KLIKNIJ TUTAJ

***** Omówienie okna konfiguracji skrzynki pocztowej *****

Aby skonfigurować wysyłkę wiadomości email z programu KWHotel, należy przejść do menu Narzędza > Konfiguracja > Email > zakładka “Konfiguracja”.


Okno składa się z następujących opcji:

Używaj globalnej konfiguracji (A): funkcja ta dostępna jest jedynie w przypadku korzystania z opcji “Wysyłaj wiadomość z poczty programu KWHotel - zalecane”.
Gdy zostanie zaznaczona, program KWHotel nie będzie przechowywać konfiguracji poczty lokalnie na komputerze, lecz zapisze ją do bazy danych.
W przypadku korzystania z programu w wersji Pro, konfiguracja poczty będzie automatycznie wykorzystywana dla wszystkich stanowisk połączonych w obrębie jednej bazy danych.

Wysyłaj wiadomość z domyślnego programu pocztowego systemu Windows (.txt) (B): zaznaczenie tej opcji spowoduje, że podczas próby wysyłki wiadomości email,
program KWHotel będzie wywoływać okno programu pocztowego, który jest aktualnie ustawiony jako domyślny w Twoim systemie Windows.
Z racji tego, iż wiele programów pocztowych nie jest już obecnie kompatybilnych z powyższym rozwiązaniem, stanowczo polecamy wykorzystanie opcji wysyłki bezpośrednio z programu KWHotel.

Wysyłaj wiadomości z programu Mozilla Thunderbird (.txt i html) (C): jeżeli posiadasz na komputerze zainstalowany program Mozilla Thunderbird, KWHotel będzie go wywoływać podczas próby wysyłki poczty.

Wysyłaj wiadomość z poczty programu KWHotel - zalecane (D): aby wykorzystać tę opcję, wymagane jest skonfigurowanie Twojego konta pocztowego w programie KWHotel.
Proces konfiguracji omówiony został poniżej. Jest to opcja rekomendowana przez nas zespół, jako że pozwala na automatyczną wysyłkę wiadomości do klientów.

Sposób otwierania linków URL (E): jeżeli w przygotowywanym przez Ciebie szablonie wysyłki wykorzystujesz plik URL (instrukcję, jak tego dokonać, znajdziesz tutaj),
należy wybrać sposób wyświetlania tego linku przez program KWHotel. Do wyboru są następujące opcje:

- Domyślna przeglądarka: dany link zostanie otwarty w domyślnej przeglądarce systemu Windows.
- Okno KWHotel: dany link zostanie otwarty w formie okna programu KWHotel (na wzór okna KWNews),
- W tle: link zostanie wykonany w tle, bez wyświetlenia jego zawartości na ekranie.

Przesyłaj kopię emaili na adres (F): zaznaczenie tej opcji sprawia, że każdy email wysłany z programu KWHotel, będzie dodatkowo przesyłany na wprowadzony tutaj adres.

Włącz automatyczne wysyłanie potwierdzeń (G): posiadanie poprawnie skonfigurowanego konta pocztowego (patrz niżej)
oraz zaznaczenie tej opcji, są niezbędne do automatycznego wysyłania wiadomości z programu KWHotel.

UWAGA! Jeżeli chciałbyś przetestować funkcję automatycznego wysyłania wiadomości, odznacz automatyczne wysyłanie potwierdzeń,
a w polu “Przesyłaj kopię emaili na adres” wprowadź swój własny email, na który system ma przesyłać wszystkie wiadomości automatyczne.
Dzięki temu w kontrolowany sposób przetestujesz poprawność swojej konfiguracji, bez obawy o wysłanie zbędnych informacji do swoich gości.

Wyślij potwierdzenia dla rezerwacji pobranych przez Booking Engine (H) - nasz silnik rezerwacyjny może samodzielnie wysyłać powiadomienia do gości.
Jeżeli jednak chcesz, aby wiadomości były wysyłane przez KWHotel, zaznacz tę opcję.

Po dodaniu nowej rezerwacji przypominaj o wysłaniu potwierdzenia nieskonfigurowanego jako automatyczne (I): zaznaczenie tej opcji powoduje, że program KWHotel będzie przypominał Ci o tym,
że powinieneś wysłać do gościa potwierdzenie rezerwacji. Funkcja działa w przypadku wiadomości, które zostały ustawione jako “wysyłka ręczna”.
***** Konfiguracja klienta poczty w programie KWHotel *****

Krok 1. Zaznacz opcję "Wysyłaj wiadomość z poczty programu KWHotel".
Krok 2. Uzupełnij konfigurację swojej poczty.
Jeżeli nie jesteś pewien poprawnych ustawień, skontaktuj się z osobą, która zakładała pocztę w Twoim obiekcie lub poszukaj poprawnej konfiguracji w Internecie.
Krok 3. Po wprowadzeniu danych, naciśnij niebieski przycisk "Test". Spowoduje to wysłanie wiadomości testowej na Twoją pocztę.

Jeżeli test przeszedł pomyślnie i na Twoją skrzynkę trafiła wiadomość testowa, możesz zapisać zmiany.
Poniżej znajdziesz linki do rekomendowanych ustawień poczty dla popularnych klientów pocztowych:

GMAILkliknij tutaj
Interia kliknij tutaj
WP kliknij tutaj
Onet kliknij tutaj
Poczta O2 kliknij tutaj67 z 148 uznało to za pomocne.   
Powered by LiveZilla Live Chat Software