9. Konfiguracja płatności
Wszelkie ustawienia, bezpośrednio związane z systemem rezerwacji (nie dotyczy to tworzenia bazy pokoi i planów cenowych), powinny być realizowane w panelu internetowym KWHotel, dostępnym tutaj.
Do systemu należy zalogować się poprzez panel administratora, danymi przesłanymi przez Zespół KWHotel na autoryzowany adres e-mail.


System rezerwacji KWHotel Booking Engine pozwala korzystać zarówno z płatności online, jak i offline.

W menu Konfiguracje (1) > Rezerwacje online (2) > Płatności (3) należy ustawić rodzaj (4) i wysokość zaliczki (5).
Istnieje możliwość zdefiniowania określonej kwoty zaliczki, bądź określonego procentu wartości rezerwacji.
Niezbędne jest również podanie czasu (6), w którym zaliczka ta powinna zostać wpłacona. 

Uwaga! Jeśli minie zdefiniowany w tym polu czas i status rezerwacji nie zostanie zmieniony, rezerwacja zostanie anulowana.
Informacja o anulowaniu rezerwacji zostanie przesłana do Gościa i do pracowników obiektu, zgodnie z ustawieniami powiadomień, opisanymi tutaj.
Ponadto rezerwacja zostanie usunięta z grafiku programu KWHotel Pro.  

Pole z adresem URL (7) powinno pozostać puste – wtedy, po dokonaniu rezerwacji,
Gość obiektu otrzyma informację o jej statusie oraz wyświetlona zostanie treść odpowiedniego szablonu powiadomienia. 

Istnieje również możliwość zdefiniowania tutaj innego przekierowania.
Po wprowadzeniu odpowiednich danych, należy kliknąć „Zapisz” (8), a po pomyślnym zapisie (zielony komunikat) - należy kliknąć w napis „Kliknij tutaj” (9).W kolejnym oknie istnieje możliwość zdefiniowania jednej lub kilku bramek płatności (w tym offline) – należy kliknąć „Dodaj” (1).Podczas konfiguracji płatności offline (2) możliwe jest zdefiniowanie dowolnej nazwy, która wyświetlana będzie w systemie rezerwacji (3).
Pole identyfikator (4) pozwala zdefiniować nazwę, która wyświetlana będzie na liście bramek w panelu internetowym KWHotel.

Czym są płatności offline? To płatności, które nie są dokonywane przez bramki płatnicze. Zaliczamy więc do nich przykładowo płatność na miejscu lub płatność przelewem.  
W sytuacji korzystania z kilku bramek płatności w systemie rezerwacji, istnieje możliwość określenia kolejności ich wyświetlania (5). Możliwe jest również czasowe wyłączenie jednej z nich (6)
Po wprowadzeniu stosownych ustawień, należy kliknąć „Zapisz” (7).Po założeniu konta u jednego z operatorów bramek, możliwe jest skorzystanie z płatności online.
W tym celu należy wybrać interesującego nas operatora (1), a następnie wkleić odpowiednie parametry „sklepu” do systemu KWHotel (2) i kliknąć „Zapisz” (3). Przykładowo: UWAGA! Okno konfiguracji niektórych bramek płatniczych zawiera dodatkowo pozycję „Sandbox”.

Ustawienie wartości TAK oznacza, że wprowadzone przez Ciebie dane bramki płatniczej dotyczą środowiska testowego. 
Konto typu Sandbox warto więc wykorzystać do przeprowadzenia pierwszych testów płatności.
Gdy wszystkie testy przejdą pomyślnie, wystarczy zaznaczyć opcję NIE i wprowadzić dane Twojego rzeczywistego konta w bramce płatniczej (tzw. konto produkcyjne).62 z 110 uznało to za pomocne.   
Powered by LiveZilla Live Chat Software