03. Modyfikacja już wystawionego dokumentu, w celu wprowadzenia drobnych korekt

Niniejszy artykuł jest częścią poprzedniej Bazy Wiedzy KWHotel. Aby przejść do aktualnej Bazy Wiedzy 2.0, KLIKNIJ TUTAJ

Jeżeli na podglądzie wygenerowanego przez Ciebie dokumentu w formacie .FRX, dostrzeżesz drobną literówkę lub pomyłkę w nazwisku klienta, możesz dokonać jego korekty.
Należy jednak pamiętać, że zmiana nie zostanie zastosowana do dokumentu w programie KWHotel, a jedynie aktualnego wydruku.W przypadku dokumentów .FRX, znajdujących się w oknie rezerwacji:

Krok 1. Na ekranie podglądu wystawionego dokumentu, naciśnij ikonkę ołówka - "Edit page".
Spowoduje to otwarcie programu Fast Report, służącego do edycji formatek.Krok 2. Wprowadź żądane przez Ciebie poprawki. Instrukcję korzystania z programu Fast Report, znajdziesz tutaj >>>.
Krok 3. Po wprowadzeniu poprawek, naciśnij krzyżyk, znajdujący się w prawym górnym rogu programu Fast Report.Krok 4. Zostaniesz zapytany, czy chcesz zastosować zmiany do aktualnie wygenerowanego dokumentu. Naciśnij przycisk "Tak".Teraz pozostaje zweryfikować, czy dokument jest już w 100% poprawny i wysłać go mailem lub wydrukować gościowi.


W przypadku dokumentów .FRX, znajdujących się w module "Dokumenty księgowe":


Jeżeli chodzi o dokumenty .FRX, znajdujące się w module "Dokumenty księgowe", poprawki mogą dotyczyć na przykład zmiany nagłówka faktury lub poprawienia literówki w nazwie kontrahenta . Poniżej znajdziesz instrukcję, jak tego dokonać.

Krok A. Na ekranie podglądu wystawionego dokumentu księgowego, naciśnij lewym przyciskiem myszy na ikonę lupy. Spowoduje to otwarcie okna pełnego podglądu wygenerowanego dokumentu.Krok B. Naciśnij przycisk "Edit page". Spowoduje to otwarcie programu Fast Report, służącego do edycji formatek.
Krok C. Wprowadź żądane przez Ciebie poprawki. Instrukcję korzystania z programu Fast Report, znajdziesz tutaj >>>.
Krok D. Po wprowadzeniu poprawek naciśnij krzyżyk, znajdujący się w prawym górnym rogu programu Fast Report.Krok E. Zostaniesz zapytany, czy chcesz zastosować zmiany do aktualnie wygenerowanego dokumentu. Naciśnij przycisk "Tak".Teraz pozostaje zweryfikować, czy dokument jest już w 100% poprawny i wysłać go mailem lub wydrukować gościowi.101 z 195 uznało to za pomocne.   
Powered by LiveZilla Live Chat Software